لباس مدارس | دوخت از صفر تا صد

لباس مدارس | دوخت از صفر تا صد

در این مطلب می خواهیم دربارهلباس مدارس | دوخت از صفر تا صد صحبت کنیم.

لباس مدارس

کفش ایمنی، پایپوشی  است که  دارای مولفه ها و فاکتورهای ایمنی بوده و پای فرد را از هرگونه سوانح احتمالی در محیط کار و حتی خطرات جانبی محافظت می کند.

فکر همه ی ما با شنیدن کفش ایمنی به سمت و سوی حوادث برای پا در زمان کار می رود… دقیقا، کفش ایمنی یا کفش کار گونه ای کفش است که جهت استفاده در محیط‌های کار طراحی و ساخته می‌شود و پرکاربردترین آن ها مجهز به زرهی فولادی یا کامپوزیت در جلو کفش است که مقاومتی بالاتر از ۲۰۰ ژول دارد از صدمه دیدن و قطع شدن احتمالی انگشتان پا در هنگام سقوط اجسام سنگین پیشگیری می‌نماید. کفش کار یکی از پراهمیت ترین و نخستین ضرورت ها جهت مراعات ایمنی کار می باشد.در ادامه به نکات زیر می پردازیم:

  • ویژگی های کفش ایمنی چیست؟
  • جنس کفش ایمنی استاندارد
  • آشنایی با چگونگی انتخاب کفش ایمنی استاندارد
  • کفش ایمنی چه مزیت ها و خصوصیاتی دارد؟
  • عوارض کفش های نامناسب چیست؟

ویژگی های کفش ایمنی چیست؟

کفش ایمنی، کفشی است که مولفه های ایمنی را دارا می باشد و پای شخص را از هرنوع حوادث محتمل در محیط کار و خطرات جانبی حفظ می کند. شکل ظاهری کفش های ایمنی، اختلاف های کمی با کفش های معمولی دارند،اما وزن زیادتری دارا بوده و جنس نسبتا بهتری در مقایسه با آنها دارند. این کفش ها دوام بسیار بیشتری دارند و اجزای مختلف آن لایه های گوناگونی دارد که محفاظت از پا را تامین می نمایند.

جنس کفش ایمنی استاندارد

در تولید کفش های ایمنی غالبا از چرم طبیعی و با دوام استفاده می شود، چرا که خراب شدنی نیست و افزون بر آن دارای ایمنی بیشتر، دوام و ماندگاری زیادتری هم دارند.

در تولید زیره کفش ایمنی مواد اولیه ای به کار می رود که مولکول های بزرگی دارد و ساختار تکرارشونده آنها با کمک پیوندهای شیمیایی به هم وصل هستند.

همچنین در کفه ی کفش ایمنی، پارچه ای که سطح درونی آن را پوشش می دهد که پای شخص به شکل مستقیم با آستری در ارتباط است. این روکش همچنین در جذب کردن عرق پا هم نقش پر رنگی دارد.

چگونگی انتخاب کفش ایمنی استاندارد

کفش ایمنی یکی از انواع تجهیزات و لوازم ضروری ایمنی در محیط کار است و هر گونه کفش ایمنی، برای کاربرد در یک مکان بخصوص طراحی و تولید شده است.

در مکان هایی مثل ساختمان سازی و انبوه سازی و یا در کارگاه هایی مانند کارخانه های صنعتی، ماشین کاری، تراشکاری، کابینت سازی، تعمیرگاه ها و… اجسام سنگین، اشیا و قطعات تیز و برنده، مواد داغ و ذوب شده و هر جسم دیگری ممکن است روی زمین یا بر اثر افتادن بر روی پا، آسیب های غیر قابل جبرانی را به شخص وارد کند، بنابراین استفاده از کفش های ایمنی با سرپنجه فولادی در این نوع از محیط های کاری بسیار مهم است. در کارگاه های ساختمانی از کفش های ایمنی دارای رنگ های خاکی با چرم هایی مانند جیر استفاده می شود تا شخص هنگام کار، آلودگی های کفش را ببیند و از آلودگی های محیطی پرهیز کند . همچنین در کارخانه های مواد غذایی از کفش های ایمنی سفید رنگ به دلیل رعایت بهداشت محیط کار بهره برده می شود.

کفش ایمنی چه مزیت ها و خصوصیاتی دارد؟

در محل هایی که جریان های الکتریسته وجود دارد کارکنان اینگونه مکان ها مثل کارشناسان برق ساختمان، کادر فنی اداره ها ی برق شهری، پرسنل فنی زیرساخت برق کارخانه ها و واحدهای صنعتی یقینا از کفش ایمنی مخصوص اینگونه محیط ها استفاده می کنند . از رایج ترین و با اهمیت ترین اقسام کفش های ایمنی، نوع به کار رفته به وسیله ی پرسنل صنعت برق، کفش های عایق است. این کفش ها دارای کفه ی عایق بوده و از تکمیل شدن مدار جریان به وسیله ی پای شخص در زمان برق گرفتگی پیشگیری کرده و در نتیجه مانع از برق گرفتگی خواهد شد.

کفش های ایمنی افرادی که با برق سر و کار دارند یا در محل کارشان احتمال ایجاد جرقه وجود دارد، باید فاقد هر نوع قطعات فلزی باشد.

 

 

لباس مدارس | دوخت از صفر تا صد

عوارض کفش های نامناسب چیست؟

پا، این قلب عصبی انسان لازم است در گزینش پوشش آن دقت بیشتری داشته باشید. نکات بهداشتی و ارگونومیکی کفش دارای اهمیت می باشد. شیوه ی قرار گیری پا در کفش رابطه ی مستقیمی با شیوه ی شکل گیری استخوان بندی بدن و به ویژه ستون فقرات دارد. استفاده از کفش ناایمن و نامناسب تنها دربرگیرنده ی عارضه ها و آسیب های فیزیکی ظاهری نمی باشد. بلکه شامل مشکلات مزمن و کهنه ی ستون فقرات، چشم درد و سردردهای طولانی و حاد هم از عارضه های استفاده از کفش نا ایمن و غیر ارگونومیک باشد. از نظر بهداشتی هم در حالت به کارگیری کفش‌های باروکشی غیر بهداشتی موجب ایجاد میخچه و ایجاد باکتری و قارچ و و بوی ناپسند پا خواهد شد . در نهایت زیبایی و ظاهر کفش ایمنی باید به صورتی باشد که کاربر با اشتیاق و فاقد اجبار از کفش ایمنی استفاده کند.

 

برای دیدن مطالب دیگر کلیک کنید:

صفحه وبلاگ

برای دنبال کردن ما در اینستاگرام هم لطفا کلیک کنید.

 

1200 800 مدیریت

دیدگاهی بنویسید

محصولات بیمارستانی

روپوش پزشکی مردانه و زنانه

روپوش پرستاری مردانه و زنانه

روپوش پرسنلی مردانه و زنانه

ست بلوز شلوار بیمار

روپوش آزمایشگاهی اتاق عمل

گان جراحی

رول ملحفه

حوله یکبار مصرف

تجهیزات ایمنی

کفش کار

کفش اداری

کلاه ایمنی

دستکش

انواع ماسک

انواع عینک

گوشی

کلیه لوازم ایمنی مورد نیاز

تیشرت های فروشگاهی و خدماتی

تیشرت پنبه و پلی استر پنبه

تیشرت جودون

سوئیشرت

تیشرت یقه گرد – یقه 7 – یقه اسکی

تیشرت آستین بلند – آستین کوتاه – نیم آستین – بی آستین – تیشرت جیب دار

محصولات اداری

مانتو شلوار اداری بانوان

کت و شلوار سازمانی آقایان

یونیفرم مدارس

البسه نگهبانی و حراست

اورکت پرسنلی

یونیفرم نیروهای نظامی

محصولات تبلیغاتی

کاپشن تک

کاپشن شلوار

دوبنده

تیشرت

کلاه فلامنت

کلاه کتان

انواع حوله دست

سایر موارد

محصولات رستورانی – هتلی

البسه پرسنل رستورانی و کافی شاپ و هتلی(سنتی – مد روز)

البسه تیم خدماتی ، آشپزی

انواع پیشبند سرآشپز

آستین یکبار مصرف

انواع کلاه آشپزی

محصولات کارگری

کاپشن شلوار صنعتی با طرحهای متنوع

البسه آتش نشانی

روپوش کار مشاغل فنی راهداری

لباسکار سرهمی

اورکت صنعتی

جلیقه خبرنگاری و خدماتی

دوبنده

محصولات مهندسی

کاپشن شلوار مهندسی

کاپشن ضد آب عملیاتی

لباسکار یکسره مهندسین تاسیسات

جلیقه کتان مهندسی

اورکت مهندسی

دوبنده