پیراهن شلوار پزشکی

پوشاک بیمارستانی با دوخت ایران دوکا

در این مطلب می خواهیم درباره پوشاک بیمارستانی صحبت کنیم.

پوشاک جراحی و سایر لباس‌ها (ماسک، کفش، دستکش) دو هدف را دنبال می‌کنند:

1. محافظت از بیماران در برابر میکروارگانیسم‌های حمل شده توسط تیم جراحی یا خود بیماران، و 2. محافظت از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی از تماس با میکروارگانیسم‌های عفونی که توسط بیمار نگهداری می‌شود.

پاتوژن‌های منتقل شده از طریق خون، مایعات بدن و سلول‌های پوست می‌توانند باعث عفونت‌های خطرناکی مانند ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV)، ویروس‌های هپاتیت B و C (HBV و HCV) و ویروس ابولا شوند. عفونت‌های محل جراحی (SSI) شایع‌ترین نوع عفونت هستند. عفونت مرتبط با مراقبت های بهداشتی 2 و هزینه ای بین 11000 تا 35000 دلار برای هر حادثه دارد که به طور کلی سالانه 3 تا 10 میلیارد دلار برای صنعت هزینه دارد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده لباس های جراحی را به عنوان وسایل پزشکی کلاس II تنظیم می کند و از سال 2004 استاندارد ساخت اجماع را به رسمیت شناخته است.

استانداردهای AAMI یک سیستم طبقه‌بندی را ایجاد می‌کنند که لباس‌های محافظ را بر اساس عملکرد سد مایع آن اندازه‌گیری می‌کند.6 AAMI از طیف وسیعی از عوامل برای ایجاد اثربخشی مانع استفاده می‌کند، از جمله مقاومت مواد در برابر آب، و نفوذ خون و کارایی در مناطق بحرانی (از جمله جلوی لباس‌ها). سینه، آستین و درز آستین). AAMI حفاظت مانع را در مقیاسی از سطح 1 (کمترین محافظ) تا سطح 4 (محافظ ترین) رتبه بندی می کند، که یک نقطه شروع قابل درک برای ارزیابی حفاظت مورد نیاز ارائه می دهد. برای مثال، کولکتومی به دلیل طول عمل و قرار گرفتن در معرض مایعات درگیر احتمالاً به محافظت سطح 4 AAMI نیاز دارد.

سطوح AAMI و روپوش های جراحی

روابط بین عملکرد مانع و خطرات پیش بینی شده قرار گرفتن در معرض مایعات

طبقه 1

حداقل : بیوپسی های اکسیزیون ساده

برداشتن توده ها و برجستگی ها

اقدامات چشم پزشکی

روش های ساده گوش، حلق و بینی (ENT).

طبقه 2

کم : تونسیلکتومی و آدنوئیدکتومی

روش های آندوسکوپی دستگاه گوارش

ترمیم فتق باز

جراحی کم تهاجمی (MIS)

رادیولوژی مداخله ای یا روش های آزمایشگاهی کاتتر

طبقه 3

در حد متوسط : ماستکتومی ها

روش های آرتروسکوپی ارتوپدی

روش های اورولوژی آندوسکوپی (مانند برداشتن پروستات از طریق مجرای ادرار [TURP])

طبقه 4

بالا : هر روشی که در آن دست ها و بازوهای جراح در حفره بدن قرار دارند

روش های ارتوپدی که در طی آن از تورنیکت استفاده نمی شود

روش های باز قلبی عروقی یا قفسه سینه

روش های تروما

سزارین

درک و اطمینان از ایمنی

AAMI استاندارد در تولید روپوش جراحی است. این بر اساس آزمایش‌های عینی است که اثربخشی سد را در برابر نفوذ خون، مایعات بدن و سایر مواد بالقوه عفونی اندازه‌گیری می‌کند. هر لباس باید دارای برچسبی باشد که سطح AAMI آن را مشخص می کند. برچسب های روی بسته بندی، در حالی که بخش مهمی از مدیریت موجودی هستند، به ندرت توسط کاربران نهایی دیده می شوند. FDA استفاده از کلماتی مانند “غیر قابل نفوذ” یا “نشت ناپذیر” را منع می کند، زیرا این عبارات مبهم هستند، به راحتی تفسیر می شوند و احتمالاً گمراه کننده هستند. به عنوان مثال، لباسی که به عنوان “لباس جراحی تنفسی” به بازار عرضه می‌شود که حاوی موادی مطابق با استاندارد مواد خاص است، ممکن است به عنوان روپوش سطح 4 AAMI واجد شرایط نباشد، زیرا محافظت در مناطق حیاتی ضعیف است.

علاوه بر سطوح ایمنی AAMI، مدیران خرید باید سایر معیارهای انتخاب مندرج در گزارش اطلاعات فنی AAMI 11 (TIR11) را در نظر بگیرند. 10 TIR11 راحتی، اشتعال‌پذیری، تولید پرز، مقاومت در برابر پارگی و سایر عوامل را در نظر می‌گیرد. برای مثال، همه روپوش‌های جراحی، بدون توجه به مواد، در شرایط مناسب قابل اشتعال هستند، به‌ویژه در محیط غنی‌شده با اکسیژن اتاق عمل بیمارستان. همچنین، برخی از کاربران نهایی روپوش‌های سطح 4 AAMI راحتی کمتری نسبت محافظت خود دارند. لباس‌های جراحی، با نواوری میکروفیبر محافظت را در کنار راحتی ارائه میدهند.

در مجموع، مدیران مواد باید خود را آموزش دهند که در شرایط مختلف از چه لباس هایی استفاده شود. «همه روپوش‌های جراحی یکسان ساخته نمی‌شوند. این یک نکته مهم در هنگام تصمیم گیری در مورد سطح لباس برای یک روش جراحی یا تهاجمی است. استاندارد AAMI کارایی مانع روپوش‌های جراحی را مورد توجه قرار می‌دهد، اما مدیران OR، متخصصان پیشگیری از عفونت، افسران ایمنی، مدیران مواد و سایر اعضای کمیته محصول باید بسیاری از ویژگی‌های دیگر مربوط به ایمنی و کارایی روپوش‌های جراحی و همچنین سایر لباس‌های محافظ را در نظر بگیرند.

خرید مقرون به صرفه

علاوه بر ایمنی بالینی، مدیران خرید باید هزینه های خرید و نگهداری موجودی لباس های جراحی را در نظر بگیرند. ممکن است بیمارستان‌ها برای مدیریت مؤثر خرید و موجودی لباس‌ها به دلیل فقدان دانش محصول و درک ضعیف از چگونگی تغییر نیازهای حفاظت از موانع، با مشکل مواجه شوند. محافظت کمتر و بیش از حد می‌تواند مشکل ساز باشد. ترکیب کلی محصول هر مرکز به روش های انجام شده بستگی دارد. صرف نظر از دامنه و حجم رویه‌ها، استفاده از محصولات کمتر به روش‌های هوشمندانه‌تر معمولاً منجر به تصمیم‌گیری‌های خرید ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود. خرید از یک تامین‌کننده با خط تولید کامل، اجرای این استراتژی را آسان‌تر می‌کند.

انواع پوشاک بیمارستانی

برای دیدن مطالب دیگر کلیک کنید:

صفحه وبلاگ

برای دنبال کردن ما در اینستاگرام هم لطفا کلیک کنید.

 

768 768 مدیریت

دیدگاهی بنویسید

محصولات بیمارستانی

روپوش پزشکی مردانه و زنانه

روپوش پرستاری مردانه و زنانه

روپوش پرسنلی مردانه و زنانه

ست بلوز شلوار بیمار

روپوش آزمایشگاهی اتاق عمل

گان جراحی

رول ملحفه

حوله یکبار مصرف

تجهیزات ایمنی

کفش کار

کفش اداری

کلاه ایمنی

دستکش

انواع ماسک

انواع عینک

گوشی

کلیه لوازم ایمنی مورد نیاز

تیشرت های فروشگاهی و خدماتی

تیشرت پنبه و پلی استر پنبه

تیشرت جودون

سوئیشرت

تیشرت یقه گرد – یقه 7 – یقه اسکی

تیشرت آستین بلند – آستین کوتاه – نیم آستین – بی آستین – تیشرت جیب دار

محصولات اداری

مانتو شلوار اداری بانوان

کت و شلوار سازمانی آقایان

یونیفرم مدارس

البسه نگهبانی و حراست

اورکت پرسنلی

یونیفرم نیروهای نظامی

محصولات تبلیغاتی

کاپشن تک

کاپشن شلوار

دوبنده

تیشرت

کلاه فلامنت

کلاه کتان

انواع حوله دست

سایر موارد

محصولات رستورانی – هتلی

البسه پرسنل رستورانی و کافی شاپ و هتلی(سنتی – مد روز)

البسه تیم خدماتی ، آشپزی

انواع پیشبند سرآشپز

آستین یکبار مصرف

انواع کلاه آشپزی

محصولات کارگری

کاپشن شلوار صنعتی با طرحهای متنوع

البسه آتش نشانی

روپوش کار مشاغل فنی راهداری

لباسکار سرهمی

اورکت صنعتی

جلیقه خبرنگاری و خدماتی

دوبنده

محصولات مهندسی

کاپشن شلوار مهندسی

کاپشن ضد آب عملیاتی

لباسکار یکسره مهندسین تاسیسات

جلیقه کتان مهندسی

اورکت مهندسی

دوبنده